Fürdőszobai kérdezz-felelek
Mit jelent a csempeperem? Miért jobb a rozsdamentes acélból készült zuhanyfolyóka a műanyagnál? Mik azok a szivárgónyílások? Ez csak néhány olyan fogalom, ami a fürdőszobához kapcsolódik. Aki a zuhanyzója felújításával, építésével foglalkozik, biztosan szembe kerül ezekkel a fogalmakkal.
Nem győzzük hangsúlyozni, hogy a fürdőszoba építése során a kiválasztott és beépítésre kerülő termékkel, anyagokkal kapcsolatban fontos alaposan tájékozódni. A fürdőszobát, ha nem is egy életre, de jó pár évtizedre tervezzük. Éppen ezért elengedhetetlen, hogy minőségi alapanyagokkal és termékekkel dolgozzunk, illetve utánajárjunk a részleteknek. Persze megoldást jelent az is, ha olyan szakembernek adjuk át a választást, akinek javaslataiban feltétel nélkül megbízunk.
Annak érdekében, hogy tisztább legyen a kép, összeállítottunk egy kérdezz-felelek típusú gyűjteményt, amelyben egyrészt az ACO termékválasztékát mutatjuk be, másrészt a fürdőszobai vízelvezetés során használt fogalmakat magyarázzuk meg.
A háztartásban használatos citromsavas tisztítószerekkel. Erről részletesen írtunk, sőt a tisztítás menetét is bemutattuk.
A rozsdamentes acél alapanyag erősebb, merevebb a műanyagnál. Hőtágulási együtthatója csupán nagyjából 10%-a műanyagnak, így a meleg víz elvezetése során nem tágul, majd zsugorodik a folyókatest. A nagyobb hőtágulás miatt a műanyag összefolyók és a lapburkolat közötti fugában hajszálrepedések alakulhatnak ki, melyen keresztül a víz bejuthat a szerkezetbe.
A zuhanyzóhelyiség falát is el kell látni vízszigeteléssel annak érdekében, hogy a víz ne áztassa a falat, illetve ne szivároghasson tovább a falban másik helyiségekbe. Amennyiben a falsarokba helyezzük el a zuhanyfolyókát, a falszigetelő galléros zuhanyfolyókával könnyedén megoldható a szigetelés és a folyóka kapcsolata. Ha a falsaroktól távolabb építjük be a folyókát, akkor a hagyományos vízszintes szigetelőgalléros megoldás a megfelelő választás.