Browser not supported

You are using an old browser that we do not support anymore. Please consider using a modern web browser such as Microsoft Edge, Google Chrome or Firefox for the best website experience.

UNESCO SDG 6

Az emberekért és a természetért

UNESCO és ENSZ WFEO

Az UNESCO és az ENSZ WFEO (ENSZ Mérnöki Szervezetek Világszövetsége) az ACO-t választotta az ENSZ hatodik Fenntartható Fejlődési Céljának, a „Tiszta víz és alapvető köztisztaság” nagykövetének az UNESCO 2025-ös jubileumi évének részeként. Ez az együttműködés hangsúlyozza globális elkötelezettségünket, hogy minden projektet az ACO WaterCycle részévé tegyünk, és ezáltal a fenntartható vízgazdálkodás nagykövetévé tegyük.

Az ACO mindenki számára biztosítja a víz és a higiénia elérhetőségét és fenntartható kezelését.

Az Agenda 2030 („Világunk átalakítása: Agenda 2030 a Fenntartható Fejlődésért”) programmal az UNESCO a fenntartható fejlődés elérését tűzte ki célul világszerte. A 17 fenntartható fejlesztési cél és a hozzájuk tartozó 169 cél az Egyesült Nemzetek Szervezete (ENSZ) által meghatározott 2030-ig szóló menetrend középpontjában áll. Társadalmi, ökológiai és gazdasági kérdések széles skáláját fedik le. A cél az, hogy 2030-ig minden ENSZ-tagállam elérje a kívánt változásokat.

ENSZ – Fenntartható Fejlődési Célok

Harmadik generációs családi vállalkozás vagyunk és a fenntartható innováció motorja. WaterTech cégként gondoskodunk a víz védelméről.

A víz óriási hatással van a világ lakosságának életminőségére. Az Egyesült Nemzetek Szervezete (ENSZ) ezért határozta meg a vízminőség javítását a 17 Fenntartható Fejlődési Cél egyikeként a 2030-ig szóló programjában. Holisztikus, vízzel kapcsolatos üzleti modellünkkel elsősorban a hatodik (tiszta víz és higiénia), a kilencedik (ipar, innováció és infrastruktúra) és a tizenegyedik ENSZ Fenntartható Fejlődési Cél (fenntartható városok és közösségek) megvalósításához járulunk hozzá.


WaterCycle Neu

ACO WaterCycle (ACO vízkörforgás)

Az ACO 1946-os alapítása óta olyan termékeket fejleszt, amelyek javítják a víz minőségét, és elkötelezett a természetes vízkörforgás megőrzése mellett. Ezt képviseli az „ACO WaterCycle”. Ennek keretében minden egyes termék hozzájárul a vízfelvétel, tisztítás, tárolás és újrafelhasználás zökkenőmentes folyamatához. Az ACO WaterCycle minden szakaszához egyedi megoldásokat és átfogó koncepciókat kínálunk.

Az évtizedek során megalkottuk a mottónkat: „ACO. we care for water” („ACO. törődünk a vízzel”), amelyet szó szerint értünk. Ennek érdekében átlátható folyamatokra és érthető lépésekre támaszkodunk. Minden nap azon dolgozunk, hogy rendszereink fenntarthatóbbá váljanak – innovatív, újrahasznosítható és tartós anyagokkal, valamint erőforrás-takarékos gyártási módszerekkel.

Gyakran ismételt kérdések

Ki vagy mi az UNESCO?
Az UNESCO (United Nations Educational, Scientific and Cultural Organization – az Egyesült Nemzetek Nevelésügyi, Tudományos és Kulturális Szervezete) az ENSZ egyik szakosított intézménye, amelyet 1945-ben alapítottak. Fő feladata az oktatás, a tudomány, a kultúra és a kommunikáció támogatása, valamint a béke és biztonság fenntartása nemzetközi együttműködésen keresztül.

Mi az a Mérnöki Világnap?
A Fenntartható Fejlődésért Meghirdetett Mérnöki Világnap (World Engineering Day – WED) az UNESCO hivatalos világnapja, amelyet 2019-ben vezettek be. Minden évben március 4-én ünneplik, célja pedig, hogy felhívja a figyelmet a mérnöki szakma szerepére az ENSZ 17 Fenntartható Fejlődési Céljának elérésében.

Mi az ENSZ WFEO, és milyen kapcsolata van az UNESCO-val?
A Mérnöki Szervezetek Világszövetsége (World Federation of Engineering Organizations – WFEO) a mérnöki szakma nemzetközi szervezete, amelyet 1968-ban alapítottak az UNESCO égisze alatt. Mintegy 100 ország mérnöki intézményeit egyesíti, és világszerte több mint 30 millió mérnököt képvisel.

Mi az ENSZ, és milyen kapcsolata van az UNESCO-val?
Az Egyesült Nemzetek Szervezete (ENSZ – United Nations, UN) egy nemzetközi szervezet, amelyet 1945-ben alapítottak a világbéke és a nemzetközi biztonság előmozdítása érdekében. Az UNESCO az ENSZ 17 jogilag független szakosított intézményének egyike, és az oktatás, a tudomány, a kultúra és a kommunikáció területén működik.

Hány fenntartható fejlődési nagykövet van világszerte?
Világszerte 80 vállalat kapott UNESCO nagyköveti kinevezést a fenntartható fejlődés előmozdítása érdekében, hogy támogassa az ENSZ 17 Fenntartható Fejlődési Célját.

Mik az ENSZ 17 Fenntartható Fejlődési Céljai?
A 2030-as Agenda 17 Fenntartható Fejlődési Célja (SDGs):

1. Ne legyen szegénység
2. Éhezés megszüntetése
3. Egészség és jóllét
4. Minőségi oktatás
5. Nemek közötti egyenlőség
6. Tiszta víz és alapvető köztisztaság
7. Megfizethető és tiszta energia
8. Tisztességes munka és gazdasági növekedés
9. Ipar, innováció és infrastruktúra
10. Egyenlőtlenségek csökkentése
11. Fenntartható városok és közösségek
12. Felelős fogyasztás és termelés
13. Fellépés az éghajlatváltozás ellen
14. Óceánok és tengerek védelme
15. Szárazföldi ökoszisztémák védelme
16. Béke, igazság és erős intézmények
17. Partnerség a célok eléréséért

ACO és a környezet